W ostatni weekend ferii zimowych 70 kierujących straciło prawo jazdy za jazdę po alkoholu

W ostatni weekend ferii zimowych 70 kierujących straciło prawo jazdy za jazdę po alkoholu

W ostatni weekend ferii zimowych, tj. od 24 do 26 lutego 2017 roku na terenie województwa małopolskiego policjanci ujawnili blisko 70 nietrzeźwych kierujących. Niestety policyjne statystyki pokazują, że 70% z nich to kierujący, którzy mają powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie czyli popełniają przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia.

Ostrzegamy – jazda po alkoholu jest zawsze niebezpieczna, bowiem nawet niewielka jego dawka wpływa na zdolność prowadzenia pojazdu. Ponadto alkohol obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierowcy.

Charakterystyka objawów zatrucia organizmu w zależności od poziomu alkoholu we krwi

STĘŻENIE od 0,30‰ do 0,50‰ – następuje upośledzenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, nieznaczne zaburzenie równowagi, obniżenie krytycyzmu, podwyższony nastrój, odprężenie i relaksacja.

STĘŻENIE od 0,50‰ do 0,70‰ – wyraźniejsze zaburzenia sprawności ruchowej (niezauważalne dla otoczenia osłabienie refleksu), nadmierna pobudliwość i gadatliwość, obniżenie samokontroli oraz błędna ocena własnych możliwości, która prowadzi do fałszywej oceny sytuacji.

STĘŻENIE od 0,70‰ do 2,00‰ – obserwowalne zaburzenia równowagi, sprawności i koordynacji ruchowej, obniżenie progu bólu, pogłębiający się w miarę narastania intoksykacji alkoholowej spadek sprawności intelektualnej, błędy w logicznym rozumowaniu, wadliwe wyciąganie wniosków, opóźnienie czasu reakcji, wyraźna drażliwość, znaczna zmienność nastrojów, obniżona tolerancja na zachowania innych, zachowania agresywne, pobudzenie seksualne, wzrost ciśnienia krwi oraz przyspieszenie akcji serca.

STĘŻENIE od 2,00‰ do 3,00‰ – mowa wyraźnie zaburzona (bełkotliwa), znaczne spowolnienie ruchów i zaburzenia równowagi (chwianie i przewracanie się), wzmożona senność, znaczne obniżenie zdolności do kontroli własnych zachowań (w większości przypadków dochodzi do braku możliwości samodzielnego wykonania jakichkolwiek działań i skoordynowania ruchów dowolnych).

STĘŻENIE od 3,00‰ do 4,00‰ – spadek ciśnienia krwi, obniżenie ciepłoty ciała, zanik odruchów fizjologicznych oraz głębokie zaburzenia świadomości prowadzące do śpiączki.

STĘŻENIE powyżej 4,00‰ – głęboka śpiączka, zaburzenia czynności ośrodka naczynioworuchowego i oddechowego, możliwość występowania porażenia tych ośrodków przez alkohol.

Źródło: L. Cierpiałkowska, Alkoholizm, przyczyny, leczenie, profilaktyka, Poznań 2000

Previous Nietrzeźwy kierujący autobusem chciał przewozić dzieci na wycieczkę
Next Wadowice. Kolejne uderzenie w nielegalny biznes tytoniowy

Może to Ci się spodoba

Zatrzymany przez policjantów z IV Komisariatu Policji w Krakowie kierowca mazdy nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków

U pasażera znaleziono 275  tabletek ekstasy oraz około 30 g marihuany. W niedzielę ( 26.03.) w godzinach przedpołudniowych, policjanci z IV Komisariatu Policji pełnili służbę  w okolicach Alei Trzech Wieszczów.

Łapówka za mandat

Policjanci zatrzymali 58-latka, który wręczył korzyść majątkową policjantom. Teraz dodatkowo oprócz mandatu za przekroczenie prędkości usłyszy jeszcze zarzuty przestępstwa zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. 13 kwietnia 2023 r.

Wadowice. Obywatel uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie

55 – letni mieszkaniec Skawiny nie bacząc na konsekwencje karne, ani zagrożenie, które mógł stworzyć na drodze, wsiadł do samochodu mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna kierował samochodem

Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 2 złodziei paliwa ze stacji benzynowych

Do Komisariatu Policji III w Krakowie wpłynęło zawiadomienie z jednej z sieciowych Stacji Paliw o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000zł. Sprawcą kradzieży miał być kierujący białym busem a tankował

Przez kilka tygodni nękał swoją dziewczynę

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który nękał byłą partnerkę. Stalker nękał kobietę SMS-ami, telefonami, a także nachodził ją w miejscu zamieszkania i w pracy.  Decyzją

KPP Kraków. Dozory i poręczenia majątkowe za posiadanie narkotyków

Kryminalni z Komisariatu Policji w Słomnikach zatrzymali dwie osoby: kobietę w wieku 44 lat oraz 27 – letniego mężczyznę, trudniących się narkotykowym biznesem. Proceder miał miejsce w budynku mieszkalnym w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź