34. Wyścig “Solidarności” i Olimpijczyków przejedzie przez Zgierz!

34. Wyścig “Solidarności” i Olimpijczyków przejedzie przez Zgierz!

Nie lada gratkę będą mieli w środę (28.06.2023 r.) po południu zgierscy kibice kolarstwa. Drugi etap tegorocznego, 34. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków rozegrany zostanie na trasie Zgierz – Kutno. Dodatkowo w parku miejskim od godziny 17-tej trwać będą rowerowe atrakcje dla najmłodszych. 

34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków przeprowadzony zostanie na trasie Łódź – Stalowa Wola w dniach 28 czerwca – 1 lipca 2023 roku, na dystansie 729-ciu kilometrów, obejmującym pięć etapów na terenie trzech województw. W kolarskim peletonie znajdzie się ponad stu czterdziestu zawodników z wielu krajów.

Drugi etap wyścigu (Zgierz – Kutno, 85,5 kilometra) rozpocznie się w środę o godz. 18:00 startem honorowym przy ul. Piątkowskiej.

Dodatkowo, równolegle toczyć się będą w Zgierzu kolarskie zmagania dla najmłodszych pod hasłem: 15 Mini Wyścig „Solidarności”. Od godziny 17:00 w namiocie rozstawionym na terenie parku miejskiego przyjmowane będa zapisy dla małych kolarzy w różnych grupach wiekowych. Wyścigi dla poszczególnych kategorii rozpoczną się od godziny 18:15, a zakończą się około 19:30 ceremonią dekoracji.

Którymi ulicami Zgierza pojadą kolarze?

Start honorowy drugiego etapu wyścigu rozpocznie się o godz. 18:00 na ulicy Piątkowskiej, przy Pasażu płk. Kuklińskiego. Peleton skręci w ul. Piłsudskiego, przejeżdżając następnie w ulice: 1 Maja, Długą i Armii Krajowej oraz wracając do punktu startu ostrego przy ul. Piątkowskiej. Kolarze płynnie przejadą linię startu, zataczając podobną pętlę (Piątkowska, Piłsudskiego, 1 Maja, Długa, Armii Krajowej), a dalej przez ulicę Piotra Skargi i Plac Jana Pawła II skręcą w ul. Aleksandrowską. Następnie, wjeżdżając w ulicę Wiosny Ludów, pojadą w kierunku na Grotniki i Jastrzębie Górne.

W związku z przejazdem kolarskiego peletonu ulicami Zgierza możliwe są w środę (28 czerwca) po południu w centrum miasta tymczasowe utrudnienia w ruchu, za które serdecznie przepraszamy.

Zachęcamy też do zapoznania się z dokładnym przebiegiem wszystkich etapów, który znajduje się na stronie www.wyscig.com.pl

Zapraszamy do kibicowania kolarzom!

Źródło: Urząd Miejski w Zgierzu

Previous Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!
Next Zgierskie Forum Gospodarcze 2023 - trzecia edycja dorocznego spotkania przedsiębiorców

Może to Ci się spodoba

Finał Ligi Mistrzów – 28.05.2022 r.

Improwizacja organowa do transmisji meczu piłki nożnej  Wszystkich miłośników muzyki i kibiców piłkarskich zapraszamy na niecodzienne wydarzenie, jakim będzie improwizacja organowa do transmisji meczu Ligi Mistrzów. Koncert w wykonaniu Filipa Presseisen’a odbędzie się

Powstaną siłownie pod chmurką

Jeszcze w tym roku, miłośnicy aktywności fizycznej pod gołym niebem, będą mogli skorzystać z siłowni zewnętrznych, które zostaną zainstalowane przy czterech powiatowych szkołach. Nasz samorząd otrzymał na ten cel dofinansowanie

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Ruszył nabór wniosków do Programu Szkolny Klub Sportowy! W budżecie aż 60 mln zł

Minister Sportu i Turystyki ogłosił nabór wniosków na realizację Programu Szkolny Klub Sportowy w 2022 roku. Budżet nowej edycji to aż 60 milionów złotych – 43 procent więcej w porównaniu

Ekologicznie, zdrowo i na sportowo

Nastał czas wakacji, za oknem słoneczna pogoda, a to zachęca do spędzania wolnego czasu na zewnątrz. W pierwszą wakacyjną niedzielę na terenie Ośrodka Upowszechniania Kultury w Bronisławowie, odbył się rodzinny

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź