Szybkie i bezpieczne powiększanie ust? Kwas hialuronowy okiem ekspertów!

Szybkie i bezpieczne powiększanie ust? Kwas hialuronowy okiem ekspertów!

Piękne, gładkie, pełne i wyraziste usta to marzenie wielu osób. Dla niektórych to właśnie one stanowią naszą wizytówkę! Jak zatem zadbać o nie w prosty, a jednocześnie skuteczny sposób? Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i powiększanie ust kwasem hialuronowym – na czym dokładnie polega, jakie daje efekty i na jak długo? Wyjaśniają specjaliści z Kliniki Novoderm z Łodzi!

Kwas hialuronowy – bezpieczeństwo na miarę XXI wieku

Kwas hialuronowy to substancja, która pojawia się w m.in. składzie wielu kosmetyków. Co jednak najważniejsze, przede wszystkim możemy znaleźć ją w naszych organizmach – występuje w nich w naturalny sposób. Najwięcej znajduje się w skórze, nieco mniej jest także w chrząstkach, stawach, mięśniach, oku, pępowinie etc.

Skupiając się jednak bezpośrednio na skórze, kwas hialuronowy ma ogromny wpływ m.in. na jej nawilżenie, objętość oraz jędrność. Do ważnych jego cech należą możliwość wiązania dużych ilości wody, a także tzw. biozgodność – jako że można go znaleźć w naturalny sposób w naszych organizmach, ryzyko ewentualnych niepożądanych reakcji po jego podaniu jest niemalże zerowe. Co równie ważne, kwas hialuronowy może być też w pełni wchłaniany przez organizm.

Wszystkie te cechy sprawiają, że chętnie wykorzystuje się go w medycynie estetycznej, m.in. do wypełniania zmarszczek, wklęsłych blizn, drobnych korekt nosa czy właśnie powiększania ust.

Powiększanie ust – najważniejsze informacje

  • Modelowanie i powiększanie ust wykonuje się w każdym wieku – młode osoby najczęściej wyrównują w ten sposób proporcje obu warg lub powiększają te, które są za mało wykształcone, a osoby w nieco starszym wieku często dokonują korekty konturu warg, który wraz z upływem lat zanika.
  • Kwas hialuronowy, który wykorzystuje się do korekty, modelowania i powiększania ust, jest bezpieczny. Jak to zostało wspomniane, występuje w naszych organizmach w naturalny sposób, dzięki czemu jego aplikacja jest tak dobrze przyjmowana.
  • Ewentualne doznania bólowe są minimalizowane odpowiednimi znieczuleniami – w Klinice Novoderm w Łodzi specjaliści wiedzą, jak ważny jest komfort podczas zabiegu. Powiększanie ust w Novoderm w Łodzi poprzedza więc znieczulenie przewodowe lub zastosowanie specjalnej znieczulającej maści.
  • Kwas hialuronowy aplikowany jest pod postacią specjalnego implantu – co ważne, jest on niewyczuwalny i daje wyjątkowo naturalne efekty.
  • Warto też wiedzieć, że tego typu zabieg nie wymaga rekonwalescencji – niemalże od razu można wrócić do swoich codziennych aktywności, a lekka opuchlizna powinna minąć w ciągu kilku dni.

Jak przebiega powiększanie ust?

Bardzo istotnym punktem jest wstępna konsultacja. W Klinice Novoderm jest to obowiązkowy etap, który pozwala przeprowadzić wnikliwą konsultację medyczną i zaplanować działania – omawiane są oczekiwane rezultaty, postępowanie pozabiegowe, ewentualne przeciwwskazania itp. Przykładowo powiększania ust nie powinno wykonywać się u kobiet ciężarnych lub w okresie laktacji, jeśli w obrębie obszaru zabiegowego toczy się infekcja, np. opryszczka, prowadzona jest u danej osoby immunoterapia itd. Wszystko to musi być dokładnie sprawdzone, co pozwala nie tylko zmaksymalizować efekty, lecz także zminimalizować jakiekolwiek ryzyko.

Sam zabieg rozpoczyna się od zaaplikowania znieczulenia, by chwilę później lekarz mógł rozpocząć ostrzykiwanie ust wybranym preparatem z kwasem hialuronowym. Całość zabiegu trwa zaledwie około 30-45 minut, a pierwsze efekty widoczne są od razu. Na finalny rezultat należy jednak zaczekać 7-14 dni. A jak długo będzie się utrzymywać? Zwykle jest to od 6 do nawet 15 miesięcy! Rzecz jasna, gdy zaobserwuje się ustępowanie efektu, można zabieg powtórzyć. Zawsze należy jednak takie działanie skonsultować z lekarzem medycyny estetycznej – bo bezpieczeństwo to podstawa!

Chcesz wiedzieć więcej o modelowaniu i powiększaniu ust kwasem hialuronowym? Zadaj swoje pytania ekspertom z Kliniki Novoderm z Łodzi – umów się na konsultację: https://novoderm.pl/kontakt/

Previous Koncert Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej w Filharmonii Łódzkiej
Next 4 maja – św. Floriana – Dzień Strażaka

Może to Ci się spodoba

Jak zrobić oczko wodne z wodospadem?

Wykonanie oczka wodnego z wodospadem własnymi rękami jest dość łatwe – potrzebujesz tylko trzech głównych elementów: zbiornika magazynowego, pompy i zasilacza. A nawet najmniejszy wodospad, umiejętnie wpisany w krajobraz letniego

Kwalifikacja wojskowa 2021

Przypominamy mężczyznom z terenu Miasta Zgierza (roczniki 2002, 2001 i starsze), którzy otrzymali wezwania do stawienia się przed Powiatową Komisję Lekarską na kwalifikację wojskową, że stawiennictwo w wyznaczonych terminach jest

Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy

Gorliccy policjanci wspólnie z druhami OSP oraz ratownikami GOPR odnaleźli 53-letniego zdesperowanego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. 21 sierpnia br. do

Będzie nowe Centrum Seniora w Zgierzu

Zgierskie Centrum Seniora już niebawem zostanie przeniesione do nowej siedziby – przy ul. Narutowicza 29. W środę (22.12.2021 r.) podpisana została umowa na odrestaurowanie znajdującego się pod tym adresem Domu

Fałszywy ksiądz – próbował wyłudzić pieniądze

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który podszywając się pod osobę duchowną próbował pod jednym z kościołów w centrum Krakowa zebrać pieniądze. Oszust został ujęty przez

Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL –

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź