Zgierska Noc Muzeów – 14 maja

Zgierska Noc Muzeów – 14 maja

Już jutro – 14 maja – Zgierska Noc Muzeów. Zachęcamy do udziału w licznych wydarzeniach na terenie Zgierza.

W Muzeum Miasta Zgierza (ul. Dąbrowskiego 21), w godzinach 17:00-24:00, dostępne do zwiedzania będą wystawy: „Zgierz – z dziejów miasta”, „Kruszówka – wnętrza pofabrykanckie z przełomu XIX i XX wieku”, „Dziecięcy świat – zabawki z dawnych lat”.

O godz. 19:00 w muzeum odbędzie się wernisaż jubileuszowej wystawy Gabryeli Nawrot pt. „Nie tylko batik”.

Miasto Tkaczy Park Kulturowy (ul. ks. Rembowskiego 1) o godz. 17.00, 18:00 i 19:00 zaprasza na oprowadzenia tematyczne z przewodnikiem pod hasłem „200 lat w jednym miejscu, czyli słów kilka o historii Nowej Osady w Zgierzu”. O godz. 20:00 w Domu Turysty na terenie parku kulturowego odbędzie się finisaż wystawy fotograficznej Marka Józefiaka „Bez zasięgu”.

W Centrum Konserwacji Drewna (ul. Narutowicza 6), otwartym dla odwiedzających od 17:00 do 24:00, można będzie obejrzeć pokaz „Biedermeier – w warsztacie zgierskiego stolarza”  obróbki drewna w strojach historycznych z XIX w.

W Kościele Farnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej od godziny 19:00 możliwe będzie podziwianie panoramy miasta z tarasu widokowego na wieży. Odwiedzający świątynię będą mogli również  obejrzeć odrestaurowane polichromie z początku XX wieku oraz neogotyckie wnętrza.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa (ul. Łódzka 5) zaprasza na godz. 17:00 na finisaż wystawy fotografii Lecha Baczyńskiego pt. „Powrót do przeszłości – Zgierz 55 lat temu”, a w godz.

18:00 -20:00 – na pokaz „Białych Kruków” – najstarszych woluminów ze swoich zbiorów. Z kolei o 20:00 w bibliotece rozpocznie się wieczór muzyczny Liubov Melka i gości z Ukrainy pt. „Otwarte serca”.

Stary Młyn zaprasza na zwiedzanie wnętrz zrewitalizowanego pierwszego zgierskiego młyna motorowego, a także wystawę ceramiki. O 20:00 na sali widowiskowej wystąpi Renata Przemyk (obowiązują bezpłatne wejściówki), natomiast o godz. 21:40 spod Starego Młyna wyruszy nocny spacer „Śladami zgierskich zabytków”.

Swoje zabytkowe wnętrza otworzą tej nocy także:

Łaźnia Miejska (ul. Łęczycka 24), gdzie będzie można zajrzeć m.in. do niedostępnych na co dzień kotłowni i podziemi basenu.

Urząd Miasta Zgierza  (pl. Jana Pawła II 16)

Urząd Stanu Cywilnego (ul. 1 Maja 5)

a prywatne Muzeum Pojazdów Zabytkowych (ul. Ogrodnicza 5/7) umożliwi gościom obejrzenie samochodów historycznych.

Źródło: Urząd Powiatowy w Zgierzu

Previous Chcieli ukraść rozrzutnik, wpadli w ręce ozorkowskich policjantów
Next Policjant po służbie ujął nietrzeźwego kierującego

Może to Ci się spodoba

15 lat Centrum Kultury Dziecka. Przestrzeń łącząca pokolenia

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu obchodzi właśnie jubileusz piętnastolecia. To szczególne miejsce na mapie kulturalnych ośrodków miasta. W niewielkim, drewnianym domku tkacza przy ul. ks. Sz. Rembowskiego 17 chętnie spotykają

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

Podziękowania za ofiarną służbę w każdych okolicznościach, a także skuteczne działania w czasie pandemii koronawirusa, usłyszeli dziś funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej podczas obchodów Dnia Strażaka w Zgierzu. Ze słowami uznania

Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!

Do największych polskich miast zawitała seria występów “Disney Księżniczki Koncert”. To niepowtarzalna okazja, by usłyszeć na żywo piosenki, które poruszają i inspirują kolejne pokolenia. Magia Disneya zaczarowała już Kraków, Katowice

Przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstał hotel dla rodzin małych pacjentów

Na krakowskim Prokocimiu wybudowano pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Z nowoczesnego hotelu liczącego 20 pokoi będą mogli bezpłatnie korzystać rodzice i opiekunowie pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt pozwoli zapewnić młodym

Autobus nr 2 BIS wkrótce wyjedzie na drogi powiatu zgierskiego

Przywrócenie połączenia na trasie Aleksandrów Łódzki – Zgierz – Stryków, obsługiwanego przez zgierski MUK, jest możliwe dzięki porozumieniu zawartemu dziś w tej sprawie przez włodarzy: miasta Zgierza, gminy Aleksandrów Łódzki

Internauci czytają coraz więcej książek

Od stycznia do końca września 2016 roku w mediach społecznościowych pojawiło się 58 tys. deklaracji o trwających, planowanych lub przeczytanych książkach. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2014 roku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź