Nowa miejska aplikacja Zgierza już dostępna

Nowa miejska aplikacja Zgierza już dostępna

Można już ściągać miejską aplikację Zgierza w nowej, odświeżonej wersji. Oprócz atrakcyjnej szaty graficznej appka zyskuje kilka nowych funkcjonalności. Jej szczególną zaletą jest możliwość bycia „na bieżąco” z ważnymi wydarzeniami z życia miasta.

Jako źródło nowych wiadomości aplikacja sprawdza się bez zastrzeżeń: oferuje błyskawiczny dostęp do miejskich aktualności i wydarzeń, które automatycznie pojawiają się w telefonie, gdy tylko zostaną opublikowane na stronie www.miasto.zgierz.pl. Świeżo wprowadzone wydarzenie czy news są widoczne jako nowy komunikat przy ikonie apki. Pomocna jest tutaj funkcja „Ulubione”, umożliwiająca oddzielne magazynowanie opisów wybranych przez siebie wydarzeń.

Praktyczne powiadomienia

Ważna jest funkcja otrzymywania powiadomień – dzięki funkcji push użytkownik natychmiast dowiaduje się o sytuacji kryzysowej w mieście czy regionie (pogoda, jakość powietrza). Nowością jest kalendarz wywozu odpadów, który także wysyła powiadomienia o zbliżających się terminach. System daje również informację gdy zbliża się konieczność zapłaty podatku.

W porównaniu ze starą wersją miejskiej aplikacji nowa jest dużo bardziej interaktywna. Tę funkcję spełnia nie tylko system powiadomień. Aplikacja w prosty sposób pozwala na zgłaszanie różnych problemów czy usterek. Może to być np. niebezpieczne miejsce, awaria oświetlenia ulicznego, problem z wywozem odpadów czy dzikie wysypisko śmieci. Trzeba tylko wybrać w appce kategorię zgłoszenia, zrobić zdjęcie, nacisnąć przycisk lokalizowania – i wysłać zgłoszenie.

– W zależności od kategorii zgłoszenie trafia jako e-mail do właściwego wydziału Urzędu Miasta Zgierza – wyjaśnia Robert Chocholski, Sekretarz Miasta. – Po odebraniu tej wiadomości system automatycznie odsyła nadawcy zawiadomienie o aktualnym statusie załatwiania sprawy. Osoba, która otrzyma zgłoszenie ma też możliwość samodzielnego udzielenia odpowiedzi zgłaszającemu.

Z appki można korzystać anonimowo, nie trzeba zakładać konta ani podawać żadnych danych. Aplikacja prosi jedynie o pozwolenie na dostęp do systemu powiadomień push, kalendarza (aby zapisać w nim termin wydarzenia, którym jesteś zainteresowany – i przypomnieć o niem dzień wcześniej). magazynu zdjęć (by móc dodać fotkę do systemu zgłaszania problemów) oraz odbiornika GPS (aby móc pobrać precyzyjną lokalizację i przypisać ją do zgłoszenia).

Czy ta appka jest bezpłatna?

Nowa aplikacja Miasta Zgierz jest bezpłatna i można już pobierać ją z najważniejszych sklepów:

  • Miasto Zgierz w wersji dla systemu Android (Google Play),
  • Miasto Zgierz w wersji dla systemu iOS (App Store).

Pobierz nową aplikację zgierską – i bądź na bieżąco!

Stworzenie nowej wersji aplikacji było możliwe dzięki udziałowi Miasta w Projekcie „Zgierz – nowoczesne miasto po godzinach” współfinansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Rozwój Lokalny”.

Źródło: Urząd Miejski w Zgierzu

Previous Wypadek śmiertelny w powiecie zgierskim- policjanci apelują o rozwagę za kierownicą
Next Zachowaj rozwagę na drodze

Może to Ci się spodoba

Spotkanie robocze dotyczące przygotowań Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dzisiaj (27.03.br.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli służb  zaangażowanych w przygotowanie Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. 41 Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO  odbędzie się

Wspólne przedsięwzięcie policji małopolskiej i holenderskiej

W dniach od 05 do 17 czerwca 2017 roku, realizując umowę o współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, a Komendą Główną Policji w Hadze, dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji

Inauguracja „Bezpiecznych Wakacji 2017” z sądeckimi policjantami

Bezpieczne Wakacje 2017 uważamy za otwarte! Takim okrzykiem w minioną sobotę (24 czerwca), zainaugurowano rozpoczynające się wakacje. Festyn na płycie rynku odbył się z udziałem sądeckich policjantów, którzy promowali zasady

Działania Policji drogowej „BUS” i „TRUCK”

W czwartek 16 lutego 2017r. małopolska Policja drogowa na terenie całego województwa przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych. Szczególna uwaga zwracana była na sposób wykonywania zorganizowanego

Podsumowanie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie

15 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych drużyn biorących udział w grze wirtualno-terenowej, która została zorganizowana przez Komendę Wojewódzką

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź