Nowa część parku miejskiego prawie gotowa

Nowa część parku miejskiego prawie gotowa

W Zgierzu przybywa miejsc, w których można miło spędzać czas. Część parku miejskiego na wschód od stawu, za Bzurą i ulicą 1 Maja przechodzi modernizację. Będą tam nowe ścieżki, place zabaw dla dzieci, strefa grilla, altana. Będzie nawet strefa kwiatowych barw i zapachów. Większość prac ma zakończyć się przed Świętem Miasta, które obchodzimy w pierwszy weekend czerwca.

Aby stworzyć wygodny łącznik między „główną” częścią Parku im. T. Kościuszki a modernizowanym obszarem, poprowadzona będzie nowa alejka od ulicy Barlickiego w stronę Skateparku Nad Bzurą. Wokół tej, gotowej już od roku, atrakcji dla skaterów (w pobliżu której jest także czynna siłownia zewnętrzna) brakowało dogodnej infrastruktury a teren był zaniedbany.

– Powstają nowe alejki oraz strefy aktywności, dla dzieci oraz dorosłych. Najmłodsi będą mogli pograć w klasy czy węże, a starszych na pewno przyciągnie kwiatowa strefa barw i zapachów ulokowana tuż obok ślubnej altany – mówi Krzysztof Łobodziński, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Pozyskiwania Środków UMZ.

Strefa kwiatowo-zapachowa powstanie dzięki kolejnym nasadzeniom roślin ozdobnych. W parku, gdy przyjdzie odpowiednia pora, zakwitną nowe krzewy, byliny i rośliny cebulowe, pojawi się też więcej drzew. Oprócz tego cały teren zyska urodę dzięki małej architekturze ogrodowej. Montowane są całoroczne leżaki, ławeczka dla zakochanych, nowe kosze do segregacji odpadów.

Aby umożliwić bezpieczną komunikację między częściami parku przejście dla pieszych przez ul. 1 Maja będzie przebudowane. Zainstalowane zostały dodatkowe latarnie. Natomiast cała ulica Barlickiego będzie remontowana w przyszłym roku – mają tam powstać nowe przejścia dla pieszych oraz udogodnienia dla rowerzystów.

Modernizacja całości Parku Miejskiego im. T. Kościuszki stała się możliwa dzięki projektowi unijnemu „Szlakiem architektury włókienniczej – rewitalizacja Miasta Zgierza w celu rozwoju produktu turystycznego oraz rewitalizacji zdegradowanych terenów na obszarze ŁOM” współfinansowanemu ze środków EFRR w ramach RPO WŁ 2014-2020. Ta inwestycja kosztowała Gminę Miasto Zgierz ogółem prawie 57 milionów złotych, z czego ponad 27 pochodzi ze środków zewnętrznych. Wydatki związane z modernizacją nowej części parku zamykają się w kwocie prawie 5,5 mln., w tym prawie 4 miliony dofinansowania z projektu unijnego.

Źródło: Urząd Miejski w Zgierzu

Previous Bądź ostrożnym i uważnym pieszym
Next Praktyczna kuchnia, czyli jaka?

Może to Ci się spodoba

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wczoraj przypadała  226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często

Sukces małopolskich policyjnych biegaczy

Podczas XV Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji małopolscy policyjni biegacze stanęli

Dyżury telefoniczne i szkolenia ZUS – styczeń 2022 r.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych I i II Oddział w Łodzi oraz Inspektoraty zapraszają Państwa do skorzystania z dyżurów telefonicznych oraz bezpłatnych szkoleń online w miesiącu styczniu 2022 roku.  Szkolenie online nt.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy na czas nauki zdalnej

W związku z wprowadzeniem nauki zdalnej w szkołach w okresie od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. rodzicom i opiekunom będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Dla kogo?

Policjanci szkolą żołnierzy 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie

W okresie od kwietnia do października 2017 roku na wniosek Dowódcy 16 Batalionu Powietrznodesantowego za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wyznaczeni instruktorzy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie realizują blok

Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Rodzicu zadbaj o swoje dziecko podczas letnich wakacji – porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadania, przed którymi stoimy jako rodzice. To właśnie my

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź